top of page

TEKNİK BİLGİLER

Ribat Panel yapılarda yüksek dayanıklılık ve ısı yalıtımı sağlayan ve bina alanında artış sağlayan özel bir duvar ve çatı sistemidir. Esnek ve sağlam yapısı sayesinde kullanım alanı çok geniş, uygulama işçiliği çok kolaydır

Ribat Panel çelik kafes ve ısı yalıtım malzemesinin akıllıca biraraya getirilmesi ile oluşturulmuş hafif, kolaylıkla şekil verilebilir, duvarın kalınlığını azaltarak net metrekareyi arttırırken ona ses ve ısı izolasyonu özellikleri kazandıran, kolay monte edilen ve maliyetlerinizi önemli oranda düşüren yepyeni bir yapı elemanıdır. Hazır bloklar projelerinizi hızlandırır.


Ribat Panel baslıca üç ana bileşenden oluşur. Bu bileşenler bir araya gelerek güçlü, ekonomik, uzun ömürlü, hafif Ribat Panel’i oluşturur. Ribat Panel iç duvar bölmesi, dış cephe duvarı, ses ve ısı yalıtımı, çatı döşemesi, tek katlı binaların tamamı ve özel forma sahip tasarımlarda güvenle kullanılabilir.

Ribat 3d_edited.png

KESİTLER

Çapraz bağların sıklığına göre iki farklı model bulunmaktadır: Birinci model tek sıra çapraz bağlardan (110 adet) oluşurken m²‘sinde 1020, ikinci model ise çift sıra çapraz bağlardan (220 adet) oluşup m²’sinde 1240 kaynak puntosu bulundurmaktadır. Bu ölçülerin dışında talebe yönelik özel üretim de yapılabilmektedir.

teknik.png

YALITIM VE AĞIRLIK

AGIRLIK-1.jpg

ISI YALITIM AVANTAJI

Ribat Panel aynı ısı yalıtım değerlerinin sağlanması için geleneksel malzemelerden çok daha az kalınlıkta kullanılabilir. Ribat Panel geleneksel malzemelere göre büyük bir avantaj sağlar.

ISI-YALITIM-AVANTAJI-1.jpg

AĞIRLIK AVANTAJI

Ribat Panel daha yüksek bir taşıyıcılığı çok daha az ağırlık (5.4 kg/m2 net, 110 kg /m2 sıvalı) ile sunar. Bina ağırlığını düşürür ve maliyete doğrudan etki eder.

DETAYLAR

örgü.jpg

DIŞ HASIR

Panelin esnek ve güçlü dış iskelet iki tarafta yer alan ve 2,5mm çaplı ve 5cm X 5cm aralıklı karelajlı çelik hasırlardan oluşur.

dış.jpg

ÇAPRAZ BAĞLAR

Her iki tarafta bulunan hasırları 650-750/m² çekme dayanımlı ve 3mm çaplı daldırma galvaniz tel bir birine özel bir örgü ile bağlar.

örgü.jpg

YALITIM LEVHASI

Çelik kafesin içinde sıvayı hızlı tutmaya yarayan oluklu yapıda 16kg/m³ yoğunluklu ve 8,5cm kalınlığında özel bir EPS panel bulunur.

bottom of page